Informatieve workshop “God in de supermarkt” in de Open Hof

Redactie Hoeksch Nieuws
4 Min Read

Protestantse kerk De Open Hof is een Groene Kerk en dat betekent dat duurzaamheid een belangrijk onderdeel is van het beleid van deze gemeente. Duurzaamheid heeft ook te maken met ons voedsel en dus de boodschappen die we hiervoor doen. Tijdens de ‘Workshop God in de supermarkt’ op donderdag 3 april om 20.00 uur in de Huiskamer van De Open Hof gaan we met dit thema aan de slag.

Het is vast herkenbaar. Je staat in de supermarkt en je vraagt je af: wat eten we vanavond? De biologische boontjes uit Egypte of de ‘gewone’ boontjes uit Nederland? Een hamburger of een sojaburger? Of toch vis? Wat betekent dan dat gekke keurmerk precies? Gaan we voor het gezonde, plantaardige Alpro toetje, of toch een emmertje met yoghurt en aardbeien wat eigenlijk het lekkerste is? Wordt het de dure of de goedkope reep chocola? Je hebt het niet gemakkelijk als consument in de supermarkt. Bij elk schap moeten keuzes gemaakt worden, en het is geen gemakkelijke afweging tussen lekker, goedkoop, gezond, milieuvriendelijk, diervriendelijk en eerlijk voor de producent. Het palet aan keurmerken kan helpen, maar zorgt ook voor verwarring.

Alles wat we eten en drinken heeft impact op het milieu. Het maken van voedsel zorgt bijvoorbeeld voor uitstoot van broeikasgassen en er is veel water en land voor nodig. Door duurzamer te eten kunnen we de invloed op het milieu verminderen. Kleine veranderingen kunnen een grote impact hebben en alle kleine beetjes helpen om een duurzamer voedselsysteem te creëren. Door duurzaam boodschappen te doen dragen we niet alleen een steentje bij aan het milieu, maar ook aan onze eigen gezondheid!

De workshop

Tijdens de workshop “God in de supermarkt” verkent Samuel van Klinken de keuzes die we maken, helpt hij argumenten te begrijpen en verbindt deze met een helder ethisch kader.

De bijeenkomst is actief, sociaal, informatief en gaat in een hoog tempo een serieuze maar niet te zware dialoog aan. Samuel gebruikt veel materiaal uit actuele documentaires en websites.

Hij laat zich inspireren door hoe Jezus omging met de arme en het behoeftige.

Samuel van Klinken

Samuel van Klinken woont op het Zuid-Hollandse eiland Goeree Overflakkee. Hij is 34 jaar oud, getrouwd met Evi en vader van twee fantastische zoons. Samuel werkt op een school in Middelharnis waar onderwijs wordt geboden aan jongeren met een complexe ondersteuningsbehoefte.

Iedereen is van harte welkom! 

Ook als u geen lid bent van De Open Hof bent u van harte welkom. De deelname is gratis. Het is wel fijn als u zich aanmeldt via de intekenlijst in de Huiskamer of bij Peter van der Wel, [email protected].  De avond begint om 20.00 uur; de koffie/ thee staan vanaf 19.30 uur klaar in De Open Hof, W. van Vlietstraat 2a, Oud-Beijerland. Na afloop is er gelegenheid tot napraten.


Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.






Deel dit artikel
De redactie van Hoeksch Nieuws verzorgt dagelijks het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard.
error: Deze inhoud is beveiligd tegen kopiëren