Ook in een tijd van oorlog gaan de eerste levensbehoeften gewoon door. Tijdens de Tweede Wereldoorlog was er zelfs sprake van mode. Maar de schaarste aan textiel en de invoering van distributiebonnen maakten het wel moeilijk om deze mode te volgen.Slimme naaisters werden creatief. Van twee – deels – versleten jurken maakten zij een nieuwe. Wollen mantels werden gekeerd en menig kledingstuk werd vermaakt tot kinderkleding. Speciaal hiervoor gepubliceerde boekjes gaven duidelijke voorbeelden.
Na de bevrijding was textiel nog jaren op de bon. Inmiddels waren oude gordijnen en lakens vermaakt tot nieuwe kledingstukken. Zelfs de nylon parachutes van gedropte militairen waren een gewild item. Het feit dat de meeste parachutes groen waren deerde niet. Je kan gewoon in een groene japon trouwen.
De feestrokken werden samengesteld uit een groot aantal verschillende lapjes tot een bont geheel. Deze techniek heet ‘patchwork.’ Bij het museum staan in de expositie over het dagelijks leven tijdens en direct na de oorlog in Hoeksche Waard feestrokken en japonnen gemaakt van parachutestof.
- Datum: 8 mei 14.00 uur – 16.00 uur Inloop om 13.45 uur – start lezing om 14.00 uur
- Locatie: ‘t Hof van Assendelft, Hofweg 13, 3274 BK Heinenoord
- Toegang: 12,50 euro (Museumkaart en Rotterdampas geldig)
- Prijs incl. lezing en bezoek museum + Koffie / thee in de pauze
- Aanmelden via www.museumhw.nl
Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.


